PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11263}

Twierdza

The Keep
5,4 2 993
oceny
5,4 10 1 2993
Twierdza
powrót do forum filmu Twierdza

Oryginalna wersja Manna trwała 3:30 godziny, a studio wzięło to i pocięło do 1:30h, tak więc nie ma 2 godzin filmu! I tak naprawdę w tym wszystkim jest pies pogrzebany - te przeskoki, niespójności, niedorozwinięcia postaci, itp. Nawet zakończenie było inne! (Zresztą są dwie wersje telewizyjne - z czego jedna niezwykle rzadko emitowana, każda z nich ma inne zakończenie) A szkoda, bo potencjał był ogromny - film jest momentami wizjonerski i wyprzedzający epokę, a nastrój momentami był budowany w sposób zjawiskowy...

ocenił(a) film na 7
Salt_The_Fries

imo. przede wszystkim dzięki muzyce TD. Strasznie klimatyczne kawałki. A film jak dla mnie niezły.
Wiesz może skąd wytrzasnąć tę full wersje?? Jestem ciekaw całości

ocenił(a) film na 3
LxDead

Pierwszy kwadrans sporo obiecuje, potem rozłazi się niemożebnie kończąc jako kino zbędne. Szanowny panie Michaelu Mannie,why?
3/10

ocenił(a) film na 6
Salt_The_Fries

Takie właśnie wrażenie odniosłem. Historia bardzo ciekawa aczkolwiek niespójna. Rozumiem wyciąć z filmu 40-50 minut ale nie 2 godziny!

Chuchu

Póki co film nie wyszedł na DVD..ścieżka dźwiękowa też funkcjonuje oficjalnie jako bootleg(niby mieli w 1998r. wypuścić oficjalną ścieżkę, pojawiły się jednak komplikacje prawne i do tego nie doszło. w tym samym roku TD sprzedało ok. 500 sztuk płyt nie wydanych oficjalnie). znalazłem coś co robi za OST do tego filmu ale jak się okazało, tylko 3 numery pojawiły się w filmie).

Jedyna szansa jaką widzę na to, żebyśmy mogli zobaczyć pełną wersję to jakieś wydanie bluray...tylko, że bluraye wydają już kilka lat, a tego ciągle nie ma w sprzedaży. Może jakieś jubileuszowe wydanie filmów Manna z lat 80`.

Inna opcja: jeśli Mann zacznie bankrutować to wtedy pewnie będzie łapał się wszystkich możliwości ;) w chwili obecnej chyba nie może narzekać :)

ocenił(a) film na 6
Kopczas

Ciekawe, bo ileś pomysłów w filmie chwytało za bebechy, i miałam wrażenie, jakby należały do zupełnie innego obrazu. Ale jeśli wycięli 2 godziny, to nic dziwnego.

ocenił(a) film na 6
Kopczas

Póki co w wersji Blu-ray jet też 96 minut. Tyle samo co na Vhs i dvd.
http://www.blu-ray.com/movies/The-Keep-Blu-ray/79930/

Chuchu

inna sprawa, że film mu się nie zwrócił :
budżet wynosił 6mln $
dochód wyniósł $3,758,840 w USA plus AUD 106,000 (Australia)
HKD 410,188 (Hong Kong)..

http://www.imdb.com/title/tt0085780/business

ocenił(a) film na 7
Salt_The_Fries

Czy film jest gdzieś do zdobycia w oryginalnej, niepociętej wersji?

ocenił(a) film na 4
bialyikar

Nie i nie ma najmniejszych szans ujrzeć światła dziennego. Dyskusję o tym uciął sam Mann.

Salt_The_Fries

WYTWÓRNIA, WYTWÓRNIA przycięła.

Salt_The_Fries

co wy macie miedzy uszami?! TO KULTOWY FILM!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones