PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=708601}

Transformers: Ostatni Rycerz

Transformers: The Last Knight
5,8 55 702
oceny
5,8 10 1 55702
3,4 7
ocen krytyków
Transformers: Ostatni Rycerz
powrót do forum filmu Transformers: Ostatni Rycerz

Uwaga, teraz postaram się przedstawić moją wersje. Jakiś czas temu czytałem, że Bee faktycznie może umrzeć. Tak wiem, w trailerze przy maksymalnym spowolnieniu widać, że cios optimusa mógł być zatrzymany lub lekko zmienił kierunek, a poza tym cała seria opiera się głównie na tej postaci i byłoby to trochę nienaturalne pokazywać taką scenę już w trailerze, ale każdy się ze mną zgodzi, że na pewno zszokowała odbiorcę, aby po prostu zachęcić do oglądania, to jest pewne :D Dodatkowo na oficjalnym plakacie widzimy stojącego optimusa, a obok niego ciało, dokładniej rękę, bumblebee'go. I to może w pewnym stopniu uzasadniać jego śmierć, a jeżeli mam rację, to nie ma się czym przejmować, a nawet można uznać to za coś dobrego. Hola, hola, ale jak to? Jak się cieszyć, gdy jeden z naszych ulubionych autobotów może dołączyć do grona jego poległych kolegów z poprzednich części (Jazz'a, Ironhide'a, Ratchet'a ...). I tu jest odpowiedź: nie zastanawialiście się nad tytułem tego filmu? "The last Knight, Ostatni rycerz" .... coś wam to mówi? Pewnie do głowy przychodzą wam dwie postacie: Optimus i Megatron, i to mogłoby być uzasadnione, gdyż tak samo myślałem do pewnego momentu. Ale od jakiegoś czasu zmieniłem zdanie...

Jeszcze w czasie kręcenia filmu na twitterze pojawił się wpis oficjalnej strony transformers:

“Cybertron’s newest knight already has an armor of gold… #transformers”.

Brzmi ciekawie, prawda? :) Pomyślmy, do kogo może należeć ta zbroja ... hmm? :D Oczywiście odpowiedź jest prosta: do Bumblebee'go!! Więc chcę tu powiedzieć, że to on ma być "ostatnim rycerzem" i w razie śmierci, może zostać ożywionym, aby się nim stać. Ta teoria może być potwierdzona nawet jeśli Bee nie umrze tylko zwyczajnie stanie się takowym rycerzem :) Ale jedno jest pewne: Bee na pewno przeżyje, nawet jeśli moja teoria odnośnie "ostatniego rycerza" się nie sprawdzi z jednego powodu ... już bodajże w 2018 i w dalszych latach są planowane kolejne produkcje serii Transformers z Bumblebee'm w roli głównej. Wiec to jest oczywiste, że ta postać musi żyć, by grać dalej :) (jest jeszcze możliwość czegoś w stylu "zmartwychwstania", ale moim zdaniem się nie sprawdzi) I to tyle co miałem do powiedzenia na temat jego śmierci :)

Ale jak już się tak rozpisałem, to może poruszę inną kwestię, mianowicie Megatrona, a dokładnie sceny, w której jest z pewną osobą (jestem prawie w 100% pewny, że jest to Josh Duhamel, inaczej Lenox). Może najpierw wspomnę coś na temat przywódcy con'ów. Według mnie może on współpracować w pewnym stopniu z ludźmi. Wiem, że to wydaje się nierealne, ale jest powód, dla którego mógłby to robić - walka przeciwko tajemniczej "planecie" (być może Unicron'owi) lub chęć odzyskania dawnego Optimusa, bo bez wątpienia widać, że jest z naszą ciężarówką jest "coś nie tak" :) Tu odwołam się do wspomnianej przeze mnie wcześniej sceny. Jak widzimy akcja tej sceny rozgrywa się na otwartej przestrzeni, być może na wyschniętym jeziorze, gdzie z zasady nie powinno być cienia. Gdy widzimy Lenoxa stojącego na przeciwko Megatrona, po prawej stronie widzimy duże cienie. Tak jak wspomniałem, z reguły nie powinno być tam cienia. Więc co mogło go rzucać? Z pewnością mogą to być Transformersy. I tu pojawia się kolejne pytanie: Autoboty czy Decepticony? Na to pytanie myślę, że znam odpowiedź: Autoboty! Piszę tak, dlatego, że podczas nagrywania tej sceny były tam obecne (w pobliżu) pojazdy autobotów: Drift'a, Hound'a i Bee'go. Więc to może wydawać się logiczne, że były to Autoboty lecz z traileru się tego nie można dowiedzieć. I właśnie z tego powodu ta scena może pokazywać pewien "pakt" między ludźmi i autobotami, a Megatronem (dlatego Megatron uderzył swoim mieczem obok Lenoxa, zamiast w niego, a z kolei ten stał spokojnie, jakby wiedział, że nic mu nie grozi).

Uff ... to już chyba wszystko co miałem wam do powiedzenia. Gratuluję tym, którzy to wszystko przeczytali :)

juchacz17

Obiecałam sobie, że tym razem nie będę oglądać ani czytać spoilerów, no ale tak się PO PROSTU NIE DA! :')

Pogdybajmy sobie.. "Troszeczkę" przewertowałam temat i tak. Na poparcie tezy, że Megatron odnajdzie w sobie iskierkę współczucia, może być nawet sama wypowiedź Michaela: "ścigani staną się bohaterami, a bohaterowie zamienią się w złoczyńców". Chociaż podejrzewam, że to nie będzie do końca przejście na jasną stronę mocy. Jeśli już przyczyni się do współpracy, to we własnym interesie (przed nami jeszcze trzy części).

Co do Bumblebee jako ostatniego rycerza; to dość ciekawa teoria.
Osobiście bardzo chciałabym żeby fabuła rozwinęła się w tym kierunku, chociaż w głowie przebiega mi kilkanaście myśli odnośnie tych sformułowań; najpierw "the last" a potem "newest"? Prawda jest taka, że tytułowy tytuł możemy przypisać choćby i postaci Hopkinsa. Za mało wiemy, więc nie będę się rozpisywać. Trzeba będzie poczekać do następnego trailera lub jakichkolwiek oficjalnych, facebook- czy twitter'owych przecieków. Hm.. Jak to było, to ostatni rozdział i nowy początek. Ktoś tu przejdzie na emeryturę. Tak, ktoś zginie. Poleją się łzy, pffuu, energon - to już w czerwcu.
Prostując, w 2018 ma wyjść jeden spin-off o Bumblebee (a przypominam, że spin-off to jakby oddzielna gałąź), dopiero w 2019 wyjdzie Transformers 6. Na razie poza prognozami premier, nie ma nawet wzmianek o fabule więc niewiele można z tego wyciągnąć. Nie uznawałabym tego jako zabezpieczenie odnośnie bezpiecznego żywota Bee.

No i najważniejsze. Nie zapominajmy, że w 5 części pojawi się Hot Rod! Haha, no jakże inaczej. Wątpię znowu żeby Bay wprowadził tę postać jako zapełnienie tła. Jeżeli zamierza odnieść się do serii animowanych, to nasz Rodi stanie się Prime'm.
Idąc tym tropem, myślałam o zacytowanej złotej zbroi, która mogłaby należeć do Rodiego. Wiem, że tu ewidentnie Bee wysuwa się na pierwszy plan, tym bardziej, że filmowy wizerunek Rod'a nie zawiera ani jednej złotej blaszki ale przecież od czego mamy niespodziewane zwroty akcji.. może po zostaniu Prime'm zainwestuje w nowy lakier.

Kończąc mój wywód; bardziej już spodziewałabym się śmierci Optimusa niż Bee. Dziękuje.

Azure_Arrow

Czas przypomnieć sobie wszystkie 4 części xd

juchacz17

A to maratonik się zrobi przed premierą. Jedna nocka powinna starczyć..

Azure_Arrow

Ja tam i tak nie mam nic do roboty, bo ferie :v

juchacz17

No to przy sprzyjających wiatrach możesz przerobić znaczny kawałek uniwersum. :'D

Azure_Arrow

A tak teraz mi przyszło do głowy:

Optimus zabija Bumblebee. Niedługo potem "budzi się" i załącza mu się tryb "co ja najlepszego..." Więc zabiera Bee do Prime'ów i prosi, by go wskrzesili. W zamian sam oddaje życie...

Bumblebee wraca na Ziemię, silniejszy niż kiedykolwiek i obejmuje dowództwo.

singri

Wydaje mi się, że Bumblebee został dowódcą tuż po odlocie Optimusa. Czyli będzie nim przez cały ten czas, póki Prime nie wróci ze Stwórcami za Ziemię (gdzieś w połowie lub pod koniec filmu). Ewentualnie w nowej części liderem może zostać Ultra Magnus ale nie wiadomo jaka będzie jego rola (o ile wgl. będzie).. poza wzmiankami o nim w 2016 nic nowego nie widziałam.

Azure_Arrow

Przywódcą jest Hound po tym jak Optimus opuścił planetę

Zartanxxx

Coś przeoczyłam?

Azure_Arrow

Nie , nie przeoczyłaś po prostu czytałem to gdzieś , że to Hound zastępuje Optimusa jako lidera podczas jego nieobecności.

ocenił(a) film na 5
Azure_Arrow

Może być tak, że ten nowy megatron walczy ze złym optimusem przez jest tak jak by dobry.
Dlatego napis "rethink your heroes"

Ciekawe co prediconami i dobnobotami?
Mam nadzieje że ten smok ze zwiastuna nie będzie tylko ze wspominek.

ObywatelX

Mi też to "rethink your heroes" dało do myślenia. Nawet bardzo. Zastanów się, kto jest PRAWDZIWYM bohaterem...

ObywatelX

Akcja filmu ma się toczyć na dwóch płaszczyznach czasowych: współczesności i epoce średniowiecza. Dlatego pojawienie się Predaconów jest niemal pewne i na pewno zagoszczą na ekranie troszkę dłużej niż flash wspominkowy.. w końcu to główny wątek toczący się na Ziemi. Liczę na wskrzeszenie i ich znaczący udział w końcowej bitwie. :b
Dinoboty też będą - na trailerze jest widoczny Grimlock, a na Pre-Bowl pokazano nowe mini-Dinoboty.

Zastanawia mnie tylko fakt, jak Bay zmieści ten film w 3 godzinach...

ocenił(a) film na 5
Azure_Arrow

Tez nie wiem jak Bay się zmieści ale to może dobrze bo będzie miał mniej czasu na bezsensowne eksplozje.

ObywatelX

Yh.. U niego to raczej podziała w drugą stronę.. eksplozja ważna rzecz - nie może ich być mniej niż w poprzednich częściach.

ocenił(a) film na 2
ObywatelX

W sumie to ciekawy trend by dowartościować "przeszłość" i roboty które są na Ziemi już od bardzo dawna. Dinoboty były jakie były (ach ten Grimlock), ale Predacony to obejrzałbym z przyjemnością. Z tym zastanawianiem się kto będzie dobry a kto zły - to próba przyciągnięcia ludzi do kin, ale czy pokażą coś naprawdę ciekawego? Mała zamiana ról? Plot twist? Wspólny wróg? Jest to motyw do umiejętnego wykorzystania.

Azure_Arrow

Trzeba być skończonym głąbem, żeby oglądać trailery i czytać spoilery.

maly_boniu

Rozbawił mnie twój komentarz.
Skoro już przeczytałeś ten wątek, to serdecznie witamy w ekipie "skończonych głąbów".

juchacz17

Po wnikliwym obejrzeniu plakatów...

Na tym pasku jest postać, cała srebrno-złota (chyba że to gra światła) i ewidentnie jest to Optimus. Na plakacie z Bumblebee ma on jeszcze normalny kolor.


Więc albo to Optimus zostanie tym "Ostatnim Rycerzem"...


ALBO...

Albo on ma tę zbroję od Unicrona i dlatego jest srebrna. A ostatnim rycerzem będzie ten w złotej. Znaczy Bee, który wróci z zaświatów i stoczy ponowny pojedynek z Optimusem :-D

singri

Który to jest plakat? |D

Azure_Arrow

O ten:

http://www.filmweb.pl/film/Transformers%3A+Ostatni+Rycerz-2017-708601/posters#ne xt

Mam nadzieję, że działa.

To chyba Optimus?

singri

Znaczy numer 6,7,8...

singri

Optimus ale kolor raczej niczego w tym przypadku nie sugeruje.. Spójrz na te pierwsze plakaty - znajdzie się połysk niebieskiego i czerwonego lakieru. Reszta to styl artystyczny, zabawa odcieniami. Trzeciego pozbawili nasycenia kolorów, stąd takie odcienie szarości.

Azure_Arrow

Może i masz rację. Ale prawda jest jedna i zamyka się w słowach:

Pożyjemy, zobaczymy.

juchacz17

Jestem nie w temacie. Czy mógłbyś wyjaśnić o co chodzi z tą "zbroją" ?

ocenił(a) film na 8
juchacz17

Jest już score
i jest nieziemski

https://www.youtube.com/watch?v=h5O2VvM_Crg&list=FLCXTj8jWMPqOvEcVWb8treA&index= 3

takkis

Mvah!
Jak muzykę komponuje Steve, to zawsze jest nieziemsko. :)

ocenił(a) film na 8
Azure_Arrow

co racja to racja
Te skrzypce budują niesamowitą atmosferę
szczerze,to nie mogę przestać tego słuchać
Steve ty dziku :)

ocenił(a) film na 8
takkis

Czy tylko ja zauważyłem że Optimus lewą część twarzy ma pomalowaną na czerwono, zaś Megatron prawą?

Nie wierzę że to tylko stylizacja postaci...

ocenił(a) film na 7
MINICorn

Ja też

ocenił(a) film na 10
juchacz17

uwaga spoiler


















to cade jest ryczezem

Bartek_Pakula

NO BEZ JAJ! :V

Bartek_Pakula

Przecież to bez sensu xD

ocenił(a) film na 10
juchacz17

no wiem pomyślałem to sobie jak byłem na premierze

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones