PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8243}

Obcy 3

Alien³
7,2 110 431
ocen
7,2 10 1 110431
6,6 25
ocen krytyków
Obcy 3
powrót do forum filmu Obcy 3

Niestety ale nie.

ocenił(a) film na 4

Najgorsza cześć z Alienów, nawet 4ka jest lepsza.

Mimo że zdjęcia nie są złe, i cały film nie jest aż taki zły, to jednak nie pasuje mi do Aliena w ogóle.
Dlaczego?
- cały film toczy się w jakichś piwnicach, podziemnych lochach, pseudo-więziennych korytarzach. Praktycznie w ogóle nie ma lokacji i atrybutów sci-fi, które tworzyłyby klimat sci-fi: prawie zero statków, promów, kosmosu, wnętrz statków, załogi kosmicznej itd..
-efekty graficzne - w wielu momentach Alien wpleciony w obraz wygląda fatalnie, wizualnie gorzej niż w poprzednich częściach.
- brak budowania napięcia i niepewności jak w poprzednich częściach, prawie od początku wiadomo o co chodzi i od początku ujawnia się obcy.
- bez sensu prowadzona akcja, cały film toczy się mniej więcej tak: alien zabija kogoś, po czym następuje przerwa i rozmowy więźniów (i Ripley), Alien znowu zabija kogoś, i znowu przerwa na rozmowy... i tak w kółko. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby rozmowy wieźniów odbywały się w jakimś zamkniętym, bezpiecznym pomieszczeniu. Ale oni rozmawiają i rozkmniają jak zabić aliena, w zwykłych korytarzach i piwnicach, przy których niedaleko Alien zabija wieźniów.
To tyle. Filmik średni i nie pasuje mi do Aliena.

ocenił(a) film na 10
pittek

Dziękuje za ten jakże jałowy komentarz. Proponuje przerzucić się na ambitne kino mongolskie. Ponoć "Bosy uchodżca zgubił buta" niezle "robi".

ocenił(a) film na 9
pittek

Jeżeli uważasz, że SF to tylko "statki, promy, kosmos, wnętrza statków, załoga kosmiczna itd.", to masz, kolego, baardzo ograniczone pojęcie o tym gatunku.

ocenił(a) film na 4
Dassanar

Jeśli uważasz że świetnym patentem jest latanie obcego przez cały film po lochach więzień, to vuala, niech 5tą część zrobią w mieszkaniu Lubiczów i będzie git.

ocenił(a) film na 9
pittek

Wiesz co... aaa zresztą, chrzanić. Nawet mi się nie chce z tak płytkim spojrzeniem dyskutować, czasu szkoda ;p

ocenił(a) film na 8
pittek

Kolejny film niezrozumiany przez tego Pana i kolejny bzdurny komentarz na temat obcych. Jak chcecie się pośmiać to poczytajcie co nawypisywał na temat drugiej części.
"I nie byłoby w tym nic złego, gdyby rozmowy wieźniów odbywały się w jakimś zamkniętym, bezpiecznym pomieszczeniu"
Na Fiorinie było tylko jedno bezpieczne pomieszczenie ciekawe czy wiesz jakie? Wątpie.

ocenił(a) film na 4
ppan4

Nie ma to jak dojrzały argument: 'film niezrozumiany' - o tak, taki wytrych można zaserwować też komuś kto dostał sraczki - "nie rozumie na czym polega jedzenie"

Co tu rozumieć? czytasz te posty czy klepiesz od czapy swoje bzdury? Dziecko... przeczytaj jeszcze raz (i jeszcze raz) moje posty i wtedy zabierz głos..
"Na Fiorinie było tylko jedno bezpieczne pomieszczenie"
LOL :) i co to ma do rzeczy:)? :)
pogłówkuj troche i rusz wyobraźnią, bo strasznie ciężko ci to idzie.


ocenił(a) film na 8
pittek

Dla mnie argumentem są Twoje komentarze na temat filmów - dokładnie pasują do gimbazy. Może sam zacznij czytać swoje bzdury i wyciągać logiczne wnioski.

pittek

ppan4 ma rację. Sam powinieneś pogłówkować i ruszyć wyobraźnią bo czytałem jak ciężko ci poszło jak pisałeś bzdury o drugiej części i to samo powtarzasz tutaj. Jeszcze trochę i będziesz zmieniał definicję science fiction.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones