PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10868}

Kroniki portowe

The Shipping News
7,3 24 989
ocen
7,3 10 1 24989
6,4 5
ocen krytyków
Kroniki portowe
powrót do forum filmu Kroniki portowe

Niestety film okazał się przeciętny. Rzadko wystawiam ocenę 6 filmowi, który obejrzałem, ale w tym wypadku jest to wg mnie ocena zasłużona. Prócz niezłej muzyki i przyzwoitych zdjęć nie znalazłem w nim nic przemawiającego za wyższą oceną. Brakuje mi w Kronikach Portowych szczególnie klimatu i czegoś, jak to nazywam, czego można by się uczepić w filmie.
Początek obiecujący, ale dalej nic się nie dzieje. Nie wiem czy to wina montażu, czy reżyserii, ale poszczególne sceny nie łączą się ze sobą. Niby tworzą logiczną całość, nie ma tu porozrzucanych wątków czy akcji jak np. w 21 Gram, ale nie ma tego czegoś, co przykuwa widza dodanej historii i zachęca do oglądania dalej. Nie potrafię wyrazić co mam na myśli, może znajdzie się ktoś kto potrafi to określić. Były dwie sceny, kiedy pomyślałem, że może wreszcie film pociągnie mnie ze sobą: opowieść rodzinnej tajemnicy o bracie i młodszej siostrze oraz scena ze stypą Jack'a. Niestety tak się nie stało.
Obejrzałem film do końca, ale na pewno nie będę go wspominał zbyt długo. Jedyna rzecz jaka mi utkwiła w pamięci to piękny krajobraz Nowej Funlandii i ciekawy sposób podtrzymywania domu za pomocą lin. Tylko tyle. Szkoda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones