PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10868}

Kroniki portowe

The Shipping News
7,3 24 989
ocen
7,3 10 1 24989
6,4 5
ocen krytyków
Kroniki portowe
powrót do forum filmu Kroniki portowe

Ciekawy film ze świetną obsadą. Specey chyba nigdy mnie nie będzie w stanie zaskoczyć! Gość zagra chyba wszystko ! Przyznam że odrobine było nużąco lecz ogólnie wrażenia jak najbardziej pozytywne! 7/10

Adash

zgadzam się, bardzo dobrze się ogląda choć dłużyzny też były - jednak z małą szkodliwością dla filmu - dałam 8/10 :)

użytkownik usunięty
Lucynica

No właśnie trochę nie rozumiem komentarzy, że dłużyzny lub nudnawy, bo ja ten film obejrzałam jednym tchem. Choć muszę przyznać, że faktycznie kino akcji to to nie było:P Ja dałam 9/10. Bardzo wciągnęła mnie ta opowieść o niezwykłych losach zwykłych ludzi. Podobało mi się, to że film był wielopłaszczyznowy i poruszał zarówno problemy natury egzystencjalnej - poszukiwanie korzeni i rozliczanie się z przeszłością by móc budować przyszłość, jak i społecznej - uważam film za pozytywnie feministyczny i nie chodzi mi tu tylko o wątek lesbijski, a raczej o odwrócenie roli 'ojciec - matka' i walkę ze stereotypem męża i ojca, który pije, zdradza, nie interesuje się dzieckiem, tu przekornie kobiecie przypadła ta niewdzięczna rola. Generalnie film bardzo pozytywny w swej wymowie, no i ta odrobina magii, typowa dla Hallstroma, dodaje nieco baśniowego klimatu:P Poza tym film jest gęsto naszpikowany metaforami i symbolami, a ja lubię takie smaczki. O krajobrazach i muzyce nie będę pisać:D

ocenił(a) film na 9

W zupełności się zgadzam ;) Ten film ma to "coś". Oglądałem go już trzy razy, a za każdym razem zauważam w filmie coś nowego. Rewelacyjna historia, genialne wykonanie dla mnie 9/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones