PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=816488}
5,9 1 873
oceny
5,9 10 1 1873
5,7 12
ocen krytyków
Cała prawda o Szekspirze
powrót do forum filmu Cała prawda o Szekspirze

Długo wahałam się między oceną 6 i 7. Świetne zdjęcia, gra aktorska na bardzo wysokim poziomie, szczególnie w przypadku Kennetha Branagha. Muzyka dobra, choć momentami trochę jej brakowało. Dialogi same w sobie są dobre, niestety fabuła filmu nie porywa co skutkuje tym, że seans pozostawia widza z uczuciem niedosytu. Film opowiada historię Szekspira po spaleniu się The Globe. W sumie cały film można po prostu podsumować zdaniem które pojawia się na początku tej produkcji: „Po tym zdarzeniu Szekspir nie napisał już nic więcej.” Szekspir jest głównie przedstawiony jako ojciec opłakujący śmierć syna. Wokół tego wydarzenia skupia się większość akcji. Film po kolei przedstawia relacje człowieka z jego rodziną. To ze jest poetą i dramaturgiem gdzieś się gubi i gdyby nie regularnie powtarzane przez bohaterów imię i nazwisko, widzowi łatwo byłoby zapomnieć, że ogląda film biograficzny o jednym z najwybitniejszych pisarzy świata. Mnie osobiście bardzo brakowało większej ilości szczegółów, wydarzeń, dowodów, na to kim jest człowiek, którego widzimy na ekranie. Plusem na pewno jest wątek przedstawiający problem (niskiej) pozycji kobiet w siedemnastowiecznej Anglii. Niestety film kończy się tak jak się zaczyna - nic nie zmienia, nie pozostawia nas z ideą skłaniającą do refleksji, lecz dziwnym uczuciem, że przypadkiem przegapiliśmy połowę filmu.

LadyMonochrome

no nie jest tak do końca
właśnie te z pozoru błahe rozmowy doskonale go portretują i dają bardzo wiele odpowiedzi dotyczących szekspira jako człowieka, jak i pisarza właśnie, także rewelacyjnie portretują czasy w jakich przyszło mu żyć.....

LadyMonochrome

Szekspir pokazany z zupełnie innej strony niż wszyscy go znają, co bardzo przypadło mi do gustu. Jak dla mnie to idealna rola dla Kennetha Branagha.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones